Koncertní kalendář Českého filharmonického sboru Brno na rok 2019

koncerty a zahraniční turné

10.1. České Budějovice –kostel sv. Anny, Bach: Vánoční oratorium, Mozart: Velká mše c-moll
13.1. Brno – Besední dům, 4. ab. kon., 13. ročník, Bach: Vánoční oratorium, Mozart: Velká mše c-moll
1.2. - 3.2. Künzelsau (Německo), Orfff: Carmina burana
10.2. Brno – Besední dům, 5. ab. konc., 13. ročník, Vivaldi: Gloria a další skladby vrcholného baroka
12.2. - 14.2. Bamberg (Německo), Mahler: Symfonie č. 3
17.2. - 21.2. Dortmund (Německo), Rachmaninov: Zvony, Mše c-moll
3.3. Brno – Besední dům, 6. ab. konc., 13. ročník, Šostakovič: Klavírní kvintet, Schumann: Klavírní kvintet
31.3. Klobouky u Brna – evangelický kostel, Poulenc: Čtyři malé modlitby, Martinů: Polní mše, Hora tří světel, Foerster: mužské sbory
2.4. Pardubice, Vivaldi: Gloria
4.4. Teplice, Brahms: Píseň osudu, Eben: Kl. koncert, Beethoven: Kristus na hoře Oliv.
7.4. Brno – Besední dům, 7. ab. konc., 13. ročník, Eben: Klavírní koncert, Beethoven: Kristus na hoře Olivetské
8.4. - 15.4. Bochum (Německo) , Wagner: Parsifal (3x) + samostatný sborový koncert a capella
27.4. Brno – Kraví hora, kostel sv. Augustina, Haydn: Stvoření
28.4. Letovice – kostel sv. Prokopa, F. Poulenc: Čtyři krátké modlitby, J. B. Foerster: mužské sbory, B. Martinů: Vigilie, Polní mše, Hora tří světel
7.5. Příbram – kostel sv. Jakuba, Sborový koncert
8.5. - 11.5. Katowice (Polsko), Honneger: Jana z Arcu
14.5. - 18.5. Liege (Belgie), Orfff: Carmina burana (2x)
19.5. - 22.5. Linz (Rakousko), Mahler č. 8 (2x)
23.5. Ostrava – Dům kultury, Mahler: Symfonie č. 3 (jen ženy)
24.5. Olomouc – chrám sv. Mořice, Mahler: Symfonie č. 3
26.5. Brno – 8. ab. konc., 13. ročník, Kostel sv. Janů „U Minoritů“, Dvořák: Svatá Ludmila
31.5. Olomouc – chrám sv. Mořice, Beethoven: Missa solemnis
6.6. Zlín – Kongresové centrum, Beethoven: Symfonie č. 9
7.6. Šumperk – Dům kultury, Beethoven: Symfonie č. 9
8.6. - 11.6. Heidenheim (Německo) , Čajkovskij: Piková dáma, Verdi: Ernani
12.6. Praha – Rudolfinum, Fauré: Requiem
14.6. Litomyšl – Zámek, Dvořák: Svatá. Ludmila (ČF, dir. J. Hrůša)
16.6. Drážďany (Německo) – Junge Garde, Dvořák, Verdi, Wagner, Borodin, Orff: Carmina burana
20.6. Teplice – Dům kultury, Beethoven: Missa solemnis
21.6. Karlovy Vary – Grandhotel Pupp, Beethoven: MIssa solemnis
23.6. Litomyšl – Zámek, Berlioz: Faustovo prokletí
25.6. - 28.7. Heidenheim (Německo), Čajkovskij: Piková dáma, Verdi: Ernani
27.6. - 29.6. Hof (Německo), Verdi: Requiem
29.6. - 30.6. Garmisch-Partenkirchen (Německo), Mendelssohn: Sen noci Svatojánské
27.7. Grafenegg (Rakousko), Beethoven: Symfonie č. 9
1.8. - 5.8. Kiel, Eberbach (Německo), Orff: Carmina Burana (2x)
14.8. Třebíč – bazilika sv Prokopa, Vaňhal: Stabat Mater (MHF Petra Dvorského 2019)
17.8. Kuks –Hospitální kostel Nejsvětější Trojice, Vaňhal: Stabat Mater
22.8. - 25.8. Gstaad (Švýcarsko), Bizet: Carmen (koncertní provedení opery) (2x)
28.8. - 31.8. Berlín (Německo) – Konzerthaus, Mahler: Symfonie č. 8
31.8. Salzwedel (Německo) – Marienkirche, A. Honneger: Jana z Arku na hranici
3.9. Ostrava – katedrála Božského Spasitele, Schumann: Ráj a Peri
8.9. Ostrava – Mariánské Hory, kostel Panny Marie Královny, Poulenc: Gloria, Fauré: Requiem, Cantique de Jean Racine
14.9. Ostrava – Mariánské Hory, kostel Panny Marie Královny, Schubert: Intende voci, Nicolai: Te Deum
15.9. Brno – 1. ab. koncert, 14. ročník, Schubert: Intende voci, Nicolai: Te Deum
21.9. - 22.9. Hamburg (Německo) Labská filharmonie, Beethoven: Symfonie č. 9
24.9. Opava –kostel sv. Václava, Beethoven: Symfonie č. 9
28.9. Ostrava – katedrála Božského Spasitele, Dvořák: Žalm 149, Te Deum
2.10. Praha – Rudolfinum, Janáček: Glagolská mše
3.10. - 4.10. Praha – Rudolfinum, Janáček: Glagolská mše
6.10. Olomouc – kostel sv. Kateřiny, Sborový koncert
12.10. - 13.10. Řím , Berlioz: Requiem, sborový koncert
20.10. Strážnice – Kulturní dům Strážničan, Slavné operní árie a sbory (benefiční koncert JMK)
20.10. Brno – 2. ab. koncert, 14. ročník, Komorní koncert, Schubert, Dvořák
26.10. Brno – Besední dům, Natáčení kantáty Matt Ottley
5.11. - 8.11. Katowice (Polsko), Verdi: Quattro pezzi sacri
17.11. Brno – 3. ab. koncert, 14. ročník, Poulenc, Foerster, Fiala, Martinů – „mužské hlasy“
19.11. Olomouc – Kaple sv. Jana Sarkandra, Natáčení pro TV NOE, Fiala: Pocta Janu Sarkandrovi
28.11. Teplice – Dům kultury, Oratorní a operní sbory
30.11. - 3.12. Frankfurt (Německo) – Alteoper , Vánoční koncert (2x)
21.12. Jihlava –kostel sv. Kříže, Vivaldi: Gloria, Pastorely
22.12. Brno – Besední dům, C. Saint-Saëns: Vánoční oratorium, Ryba: Česká mše vánoční „Hej Mistře“ – Benefiční koncert JMK v 16.00 hodin
22.12. Brno – Besední dům, 4. ab. koncert, 14. ročník, Vánoční koncert C. Saint-Saëns: Vánoční oratorium, Ryba: Česká mše vánoční „Hej Mistře“
27.12. Drnovice – kostel s. Vavřince, Klenoty českých vánoc (benefiční koncert JMK)
28.12. - 31.12. Aschaffenburg, Stuttgart (Německo), Beethoven: Symfonie č. 9 (2x)