Koncertní kalendář Českého filharmonického sboru Brno na rok 2018

koncerty a zahraniční turné

11.1. Olomouc, Slavné oratorní sbory (Bach, Händel, Mozart, Haydn, Mendelssohn, Brahms,Dvořák)
14.1. Brno – Besední dům, 5. ab. konc., 12. ročník, Slavné oratorní sbory (Bach, Händel, Mozart, Haydn, Mendelssohn, Brahms,Dvořák)
18.1. - 19.1. Brno – Besední dům, Schnittke: Requiem
20.1. Praha – Rudolfinum, Haydn: Stvoření
30.1. - 3.2. Bern (Švýcarsko), Janáček: Glagolská mše
12.2. Praha – Rudolfinum, Janáček: Glagolská mše
13.2. - 17.2. Lille (Francie), Prokofjev: Alexander Něvský, Brahms: Schicksaalslied, Altrapsodie + sborový koncert
11.3. Brno – Besední dům, 6. ab. konc., 12. ročník, Komorní skladby P. Fialy, Dvořák: Mše D-dur
12.3. Praha – Obecní dům, Operetní sbory
13.3. - 18.3. Bamberg (Německo), Mahler: Symfonie č. 2, Gorecki: Totus tuus
22.3. Zlín – Kongresové centrum, Händel: Mesiáš
25.3. Brno – Kostel sv. Janů „U Minoritů“, Beethoven: Kristus na hoře Olivetské, Schubert: Intende voci
6.4. Bratislava, Orff: Carmina burana + operní sbory
8.4. Brno – Bazilika Staré Brno, Janáček: Glagolská mše, Pärt: Te Deum
10.4. Praha – Rudolfinum, Orff: Carmina burana + operní sbory
12.4. - 13.4. Brno – Stadion, Brahms: Ein deutsches Requiem
22.4. Brno – Besední dům, 7. ab. konc., 12. ročník, Sborový koncert (Dvořák, Suk, Martinů, Foerster)
26.4. Ostrava – Dům kultury, Haydn: Stvoření
2.5. Olomouc – Kostel, Dvořák: Requiem
10.5. - 13.5. Budapešť (Maďarsko), Mahler: Symfonie č. 2 (3x)
18.5. - 23.5. Brüges (Belgie) Frankfurt, Baden-Baden (Německo), Mahler: Symfonie č. 2
24.5. Praha – Rudolfinum, Mahler: Symfonie č. 2 (Pražské jaro)
25.5. - 26.5. Drážďany (Německo), Mahler: Symfonie č. 2
27.5. Brno – Kostel sv. Janů , 8. ab. konc., 12. ročník, Závěrečný koncert: Dvořák: Requiem
1.6. wa, wa
10.6. - 13.6. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco
14.6. - 19.6. Kolín nad Rýnem (Německo), Rachmaninov: Zvony, Tanějev: Johan Damascus (3x)
20.6. - 30.6. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Verdi: Lombarďané
1.7. - 4.7. Dortmund (Německo), Mahler: Symfonie č. 8 (2x)
5.7. Konstanz – ostrov Mainau (Německo), Verdi: Nabucco – koncertní provedení
6.7. - 23.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Verdi: Lombarďané, Beethoven: 9. symfonie, Zříceniny athénské
26.7. - 30.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Gershwin: Porgy a Bees
2.8. Vídeň (Rakousko) – Katedrála, Górecki, Mahler, Haydn, Bruckner
18.8. Jaroměřice nad Rokytnou – zámecká zahrada, Beethoven: IX. Symfonie (MHF Petra Dvorského)
22.8. Brno – Špilberk, Bernstein: Missa Brevis, Chichesterské žalmy (MHF Špilberk)
23.8. - 25.8. Eberbach (Německo), Bernstein: Missa Brevis, Chichesterské žalmy
23.8. - 25.8. Eberbach (Německo), Bernstein: Missa Brevis, Chichesterské žalmy
4.9. Ostrava – Katedrála Božského Spasitele, Janáček: Amarus, Glagolská mše
7.9. Praha – Rudolfinum, Dvořák: Svatební košile
13.9. Frýdek-Místek – Kostel sv. Jana Pavla, Sborový koncert (Martinů, Fiala, Janáček)
15.9. Karlovy Vary – hotel Pupp, Dvořák: Svatební košile
18.9. Praha – Rudolfinum, Dvořák: Žalm 149
19.9. - 23.9. Linz (Rakousko), Bonn (Německo), Berlioz: Faustovo prokletí
24.9. - 27.9. Szeged, Budapešť (Maďarsko), Mozart: Mše c-mol, Haydn: Insanae Vanae Curae
28.9. Ostrava – Katedrála Božského Spasitele, Dvořák: Stabat Mater
29.9. Lednice – kostel sv. Jakuba Staršího, Mozart: Mše c-mol, Haydn: Insanae Vanae Curae
1.10. Praha – Rudolfinum, Bernstein: Chichesterské žalmy
7.10. Brno – Besední dům, 1. ab. koncert, 13. ročník, Hosté: Královehradecký dětský sbor Jitro
17.10. - 18.10. Teplice – Dům kultury, D. Doura: Sinfonia Argentina
19.10. Olomouc – Katedrála sv. Václava, Verdi: Requiem
20.10. - 21.10. Mnichov (Německo), D. Doura: Sinfonia Argentina
25.10. Ostrava – Dům kultury, Janáček: Věčné evangelium
26.10. Ostrava – kostel sv. Václava , Janáček – sbory
1.11. - 2.11. Brno – Stadion, Bernstein: Kaddish, Stravinskij: Žalmová symfonie
3.11. Praha – Rudolfinum, D. Doura: Sinfonia Argentina
13.11. Kyjov – Dům kultury, Sborový koncert – Operní sbory, árie – Benefiční koncert
16.11. Bratislava – Reduta, Sborový koncert Bruckner, Řezníček, Fiala, Janáček
18.11. Brno – Besední dům, 2. ab. koncert, 13. ročník, Sborový koncert Bruckner, Řezníček, Fiala, Janáček
9.12. Bílovice nad Svitavou – kostel sv. Cyrila a Metoděje, Sborový koncert (Fibich, Bruckner, Mozart, Černohorský, Vodňanský) Benefiční koncert
12.12. Letovice – Kulturní dům, Sborový vánoční koncert, Koledy, Pastorely – Benefiční koncert
14.12. - 17.12. Bamberg (Německo), Mahler: Symfonie č. 3 (jen ženy)
23.12. Brno – Besední dům, Ryba: Česká mše vánoční „Hej, Mistře!“ – Benefiční koncert v 16.00 h
23.12. Brno – Besední dům, 3. ab. koncert, 13. ročník, Vánoční koncert, Ryba: Česká mše vánoční „Hej, Mistře!“
26.12. Bořitov – kostel sv. Jiří, Vánoční benefiční koncert
29.12. - 31.12. Stuttgart (Německo) – Liederhalle Beethoven-Saal, Beethoven: IX. symfonie