Koncertní kalendář Českého filharmonického sboru Brno na rok 2018

koncerty a zahraniční turné

11.1. Olomouc, Slavné oratorní sbory (Bach, Händel, Mozart, Haydn, Mendelssohn, Brahms,Dvořák)
14.1. Brno – Besední dům, 5. ab. konc., 12. ročník, Slavné oratorní sbory (Bach, Händel, Mozart, Haydn, Mendelssohn, Brahms,Dvořák)
18.1. - 19.1. Brno – Besední dům, Schnittke: Requiem
20.1. Praha – Rudolfinum, Haydn: Stvoření
30.1. - 3.2. Bern (Švýcarsko), Janáček: Glagolská mše
12.2. Praha – Rudolfinum, Janáček: Glagolská mše
13.2. - 17.2. Lille (Francie), Prokofjev: Alexander Něvský, Brahms: Schicksaalslied, Altrapsodie + sborový koncert
11.3. Brno – Besední dům, 6. ab. konc., 12. ročník, Komorní skladby P. Fialy, Dvořák: Mše D-dur
12.3. Praha – Obecní dům, Operetní sbory
13.3. - 18.3. Bamberg (Německo), Mahler: Symfonie č. 2, Gorecki: Totus tuus
22.3. Zlín – Kongresové centrum, Händel: Mesiáš
25.3. Brno – Kostel sv. Janů „U Minoritů“, Beethoven: Kristus na hoře Olivetské, Schubert: Intende voci
6.4. Bratislava, Orff: Carmina burana + operní sbory
8.4. Brno – Bazilika Staré Brno, Janáček: Glagolská mše, Pärt: Te Deum
10.4. Praha – Rudolfinum, Orff: Carmina burana + operní sbory
12.4. - 13.4. Brno – Stadion, Brahms: Ein deutsches Requiem
22.4. Brno – Besední dům, 7. ab. konc., 12. ročník, Sborový koncert (Dvořák, Suk, Martinů, Foerster)
26.4. Ostrava – Dům kultury, Haydn: Stvoření
2.5. Olomouc – Kostel, Dvořák: Requiem
10.5. - 13.5. Budapešť (Maďarsko), Mahler: Symfonie č. 2 (3x)
18.5. - 23.5. Brüges (Belgie) Frankfurt, Baden-Baden (Německo), Mahler: Symfonie č. 2
24.5. Praha – Rudolfinum, Mahler: Symfonie č. 2 (Pražské jaro)
25.5. - 26.5. Drážďany (Německo), Mahler: Symfonie č. 2
27.5. Brno – Kostel sv. Janů , 8. ab. konc., 12. ročník, Závěrečný koncert: Dvořák: Requiem
10.6. - 13.6. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco
14.6. - 19.6. Kolín nad Rýnem (Německo), Rachmaninov: Zvony, Tanějev: Johan Damascus (3x)
20.6. - 30.6. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Verdi: Lombarďané
1.7. - 4.7. Dortmund (Německo), Mahler: Symfonie č. 8 (2x)
5.7. Konstanz – ostrov Mainau (Německo), Verdi: Nabucco – koncertní provedení
6.7. - 23.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Verdi: Lombarďané, Beethoven: 9. symfonie, Zříceniny athénské
26.7. - 30.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Nabucco, Gershwin: Porgy a Bees
18.8. Jaroměřice nad Rokytnou – zámek, Beethoven: IX. symfonie (MHF Petra Dvorského)
23.8. - 25.8. Eberbach (Německo), Bernstein: Missa Brevis, Chichesterské žalmy