Koncertní kalendář Českého filharmonického sboru Brno na rok 2020

1.1. Brno, Janáčkovo divadlo, 20.00, Beethoven: Symfonie č. 9 d moll
7.1. Lanškroun – Multifunkční centrum L´Art, 19.00, Slavné operní árie a sbory
9.1. Hradec Králové – Sál FHK, 19.30, Beethoven: Missa solemnis
11.1. Olomouc – Reduta, 18.00, Slavné operní árie a sbory
12.1. Brno – Besední dům, 19.00, 5. ab. koncert, 14. ročník, Novoroční koncert
2.2. Brno – Besední dům, 19.00, 6. ab. koncert, 14. ročník, Pocta Beethovenovi
5.2. - 7.2. Brno – Besední dům, 19.30, Lenora
11.2. - 12.2. Dortmund (Německo) – Konzerthaus Dortmund, 20.00, Giuseppe Verdi: Messa da Requiem
15.3. Brno, Besední dům, 7. ABO, 14. roč.
16.3. Pardubice, Husův sbor, Bach, Telemann: barokní koncerty a kantáty
25.3. - 26.3. Praha, Obecní dům, Mendelssohn: Eliáš
2.4. Zlín, Kongresové centrum, 19.00, Verdi: Rekviem
5.4. Brno, kostel sv. Janů (Minorité), 20.00, Tomasi: Fanfares liturgiques, Dupré: De profundis
10.4. Berlín (Německo), Konzerthaus, 20.00 , Dvořák: Stabat Mater
16.4. Teplice, Dům kultury, 19.00, Rossini: Stabat Mater
19.4. Brno, kostel sv. Jakuba, 19.00, Beethoven: Mše C dur, Bruckner: Ecce sacerdos magnus
20.4. Praha, Rudolfinum, 19.30 , Liszt: Faustovská symfonie
24.4. Liege (Belgie), Salle Philharmonique, 20.00 , Prokofjev: Říjnová revoluce
13.5. Grafenegg (Rakousko), Mahler: Symfonie č. 8
15.5. Otterberg (Německo), Abteikirche, Beethoven: Symfonie č. 9
16.5. Ludwigshafen (Německo), Beethoven: Symfonie č. 9
17.5. Ochtendung (Německo), Kulturhalle, Beethoven: Symfonie č. 9
23.5. Varnsdorf, kostel sv. Petra a Pavla, Beethoven: Missa solemnis
28.5. Teplice, Dům kultury, Beethoven: Symfonie č. 9
4.6. Karlovy Vary, Grandhotel Pupp, Beethoven: Symfonie č. 9
7.6. Brno, Dvořák: Svatební košile
11.6. Jihlava, kostel Povýšení sv. Kříže, Vodňanský, Černohorský, Fibich, Dvořák, Janáček
14.6. Litomyšl, kostel Nalezení sv. Kříže, Handl-Gallus, Černohorský, Bruckner, Dvořák, Janáček
21.6. Litomyšl, zámek , Beethoven: Symfonie č. 9
23.6. Bystřice pod Hostýnem, kostel, Sborový koncert
25.6. Praha, Obecní dům, Slavné operní sbory
27.6. Hluboká nad Vltavou, kostel sv. Jana Nepomuckého, 17.00, Slavné sborové zpěvy
28.6. Waldsassen (Německo), Beethoven: Symfonie č. 9
10.7. - 11.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
12.7. Litomyšl, kostel Nalezení sv. Kříže, 14.00, Černohorský, Dvořák, Fauré
17.7. Sankt Florian (Rakousko), Beethoven: Symfonie č. 9
17.7. - 18.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
18.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
19.7. Ottobeuren (Německo) , Beethoven: Missa solemnis
22.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
23.7. Heidenheim (Německo), Verdi: I due foscari
24.7. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
25.7. Heidenheim (Německo), Verdi: I due foscari
31.7. - 1.8. Heidenheim (Německo), Verdi: Don Carlos
2.8. Heidenheim (Německo) , Orff: Carmina burana
11.8. Brno, hrad Špilberk, 20.00, Orff: Carmina burana
3.9. Ostrava, katedrála Božského Spasitele, 19.00, Beethoven: Kristus na hoře Olivetské
8.9. - 9.9. Dortmund (Německo), Konzerthaus Dortmund, 20.00, Orff: Carmina burana
20.9. Olomouc, dóm sv. Václava, 19.00, Rossini: Petite messe solennelle
21.9. Frýdek-Místek, kostel sv. Jana a Pavla, 19.00, Vivaldi: Gloria a koncerty pro housle
23.9. Ostrava-Pustkovec, kostel sv. Cyrila a Metoděje, 19.00, Bach, Vivaldi, Händel: Hudba pro sbor a žestě
28.9. Ostrava, katedrála Božského Spasitele, 19.00, Beethoven: Missa solemnis
23.10. Brno – Katedrála sv. Petra a Pavla, 19.00, 1. Slavnostní koncert k 30. výročí trvání ČFSB
5.11. Ostrava, Dům kultury města Ostrava, 19.00, Verdi: Requiem
8.11. Brno – Katedrála sv. Petra a Pavla, 19.00, 2. Slavnostní koncert k 30. výročí trvání ČFSB
19.11. - 20.11. Brno, Janáčkovo divadlo, 19.00, Dvořák: Rekviem
23.11. Jihlava, kostel Povýšení sv. Kříže, 19.00, Sborový koncert
29.11. Brno – Besední dům, 19.00, 3. Slavnostní koncert k 30. výročí trvání ČFSB
5.12. Brno, Besední dům, Michna, Bruckner, Händel
9.12. - 11.12. Katowice (Polsko), Beethoven: Missa solemnis
17.12. Zlín, Kongresové centrum, Beethoven: Missa solemnis
18.12. Strážnice, Kulturní dům, Ryba: Česká mše vánoční
19.12. Lanškroun, Kulturní centrum, Ryba: Česká mše vánoční
20.12. Brno, Besední dům, 16.00, Vánoční koncert
20.12. Brno – Besední dům, 19.00, 1. Abonentní koncert
21.12. Jihlava, kostel Povýšení sv. Kříže, Ryba: Česká mše vánoční
26.12. Rajhrad, Ryba: Česká mše vánoční
27.12. Veselí nad Moravou, Vánoční koncert
28.12. Sloup, kostel Panny Marie Bolestné, Vánoční koncert