Český filharmonický sbor Brno na Svatováclavském hudebním festivalu

Na zahajovacím koncertě 16. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu zaznělo v úterý 3. září 2019 v ostravské katedrále Božského Spasitele v podání Českého filharmonického sboru Brno pod vedením sbormistra Petra Fialy a Filharmonie Brno řízené dirigentem Rolandem Kluttigem oratorium Roberta Schumanna Ráj a Peri. Sólisté: Betsy Horne (soprán, Peri), Marie Hänsel (soprán), Mareike Jankowski (mezzosoprán), Johannes Strauss (tenor), Rudolf Rosen (bas). Z koncertu byl pořízen záznam pro Český rozhlas.

V neděli 8. září 2019 se v Ostravě-Mariánských horách v kostele Panny Marie Královny uskutečnil v rámci 16. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu koncert ze skladeb Gabriela Faurého a Francise Poulenca. V podání Českého filharmonického sboru Brno vedeného sbormistrem Petrem Fialou zazněly Faurého Cantique de Jean Racine, op. 11 a Requiem, op. 48 a Poulencova skladba Gloria G dur pro soprán a baryton solo, sbor a orchestr. Účinkující: Kateřina Kněžíková (soprán), Jakub Kettner (baryton), PKF – Prague Philharmonia. Dirigent: Philippe Bernold.

Český filharmonický sbor Brno (sbormistr Jan Svejkovský) vystoupil dne 14. září 2019 na koncertě v rámci 16. ročníku Svatováclavského hudebního festivalu, v jehož průběhu zaznělo ofertorium Intende voci Franze Schuberta a Te Deum Otto Nicolaie. Koncert se uskutečnil v kostele Panny Marie Královny v Ostravě-Mariánských horách. Sólisté: Veronika Holbová (soprán), Václava Krejčí Housková (mezzosoprán), Jaroslav Březina (tenor), Lukáš Bařák (bas), sólisté Českého filharmonického sboru Brno Jana Melišková (soprán) a Aleš Procházka (bas). Moravská filharmonie Olomouc, dirigent Jakub Klecker.

zpět na přehled